بعد از 51 سال یا تلاش مشترک چند برنامه نویس کامپیوتر، که یکی ریاضیدان و دیگری متخصص ابر رایانه است، پیام های مرموز قاتل زنجیره ای رمز گشایی شد.

دیوید اورانچاک»، برنامه نویس آمریکایی به همراه جارل ون ایکه» متخصص ابر رایانه بلژیکی و سام بلیک» ریاضی‌دان استرالیایی موفق شدند پرده از اسرار رمز زودیاک قاتل بردارند.

قاتل زنجیره ای در کالیفرنیا با نام مستعار زودیاک قاتل، دذ طی سال‌های 1960 و 1970، مرتکب قتل هایی شده که به خاطر این  جنایت‌های سریالی معروف شده بود. هویت او  هنوز شناسایی نشده اما قربانیانش افراد جوان بین سن 16 تا 29 سال بودند. وی بعد از هر قتل نامه‌هایی عجیب برای مطبوعات ارسال می‌کرد. همچنین وی بیش از 20 نامه برای پلیس نوشته است که در آنها از نمادها و علایمی کدگذاری شده استفاده می‌کرده است.

بعد از گذشت 51 سال متن رمزگذاری شده وی، بالاخره رمزگشایی شد و پرده از ذهن آشفته او را کنار زد. یکی از این نامه‌ها که به صورت کدنویسی نوشته بود رمزگشایی شده است: امیدوارم تلاش برای دستگیری من برایتان سرگرم کننده باشد. آن کسی که در شو تلویزیونی نکاتی را درباره من گفت من نبودم. از اتاق گاز نمی‌ترسم چون مرا زودتر به بهشت می‌فرستد. حالا برده‌های زیادی دارم [که در بهشت] برایم کار کنند. دیگران به این خاطر از مرگ می‌ترسند چون در بهشت چیزی ندارند. من از مرگ نمی‌ترسم چون می‌دانم که زندگی جدیدم در بهشت [بعد از] مرگ آسان خواهد بود.»

متخصصان رمزگشایی بیش از 650 هزار شبیه سازی انجام داده‌اند تا بتوانند رمز متن را بازگشایی کنند. آنها  متن را به سه قسمت جداگانه تقسیم کردند. در نهایت متوجه عبارت‌هایی مانند تلاش برای دستگیری من» و اتاق گاز» شدند و درنهایت رمز زودیاک قاتل رمزگشایی شد.

این سه نفر  نتیجه را برای  FBI ارسال کردند و مشخص شد که معمای زودیاک حل شده است. البته این رمزگشایی منجر به دستگیری قاتل نمی‌شود ولی می‌‌تواند به چیزی که در ذهن خود دارد را فهمید تا شاید بتوان به دستگیری او کمک کند.

رمزگشایی از پیام قاتل سریالی

فیلم ضد ایرانی پیمان معادی

رمزگشایی ,قاتل ,رمز ,دستگیری ,بهشت ,زودیاک ,که در ,در بهشت ,بعد از ,از مرگ ,رمزگشایی شد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

purelove-75 فایل های مجموعه Ž amolimazani ایده برتر امام علی علیه السلام مظلوم تاریخ معرف دنیای فیلم و ترانه